امروز چهارشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۷

منشور روحانیت باید برای طلاب بازخوانی شود پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۹:۲۴


منشور روحانیت باید برای طلاب بازخوانی شود تعداد بازدید: ۳۵۸

نماینده طلاب و فضلای استان لرستان در پنجاه و چهارمین جلسه عمومی مجمع نمایندگان در نطق پیش از دستور با اشاره به اینکه هشتمین انتخابات مجمع نمایندگان را در اسفندماه در پیش رو داریم، عنوان کرد: برای بازخوانی و توجه عمومی حوزویان بایستی مسابقه عمومی بین حوزویان برگزار شود تا ابعاد منشور روحانیت دیده شود.
 

 

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب، حجت الاسلام امیر مسعود یوسفی، نماینده طلاب و فضلای استان لرستان در پنجاه و چهارمین جلسه عمومی مجمع نمایندگان در نطق پیش از دستور با تبریک سالروز ورود حضرت معصومه(س) به شهر قم ابراز کرد: این روزها پیروزی های چشم گیری در صحنه جهانی داشتیم و یقین داشته باشید اعلام قدس به عنوان پایتخت اسرئیل از سوی آمریکا زمینه ساز ظهور خواهد بود.

 

وی با اشاره به اینکه هشتمین انتخابات مجمع نمایندگان را در اسفندماه در پیش رو داریم، عنوان کرد: برای بازخوانی و توجه عمومی حوزویان بایستی مسابقه عمومی بین حوزویان برگزار شود تا ابعاد منشور روحانیت دیده شود.

 

 نماینده طلاب و فضلای استان لرستان ادامه داد: مجمع نمایندگان طلاب برآمده از این منشور و فرمان است؛ بنابراین در جلسات عمومی باقی مانده از دوره هفتم مجمع نمایندگان بایستی این منشور موضوع جلسات آینده قرار بگیرد.

 

حجت الاسلام یوسفی بیان کرد: با بررسی این منشور مشخص می شود که آیا مجمع نمایندگان قوه مقننه حوزه است یا بخش اجرایی حوزه علمیه است، در واقع بایستی نقش مجمع نمایندگان طلاب تبیین شود.

 

عضو مجمع نمایندگان طلاب عنوان کرد: آیا امروزه کارهایی که امام(ره) از مجمع نمایندگان درخواست کرده است، انجام می شود، یا اینکه ایشان از مجمع نمایندگان طلاب این انتظار را داشتند که حلقه واسطه بین طلاب و مسئولان حوزوی باشد و در جهت رفع مشکلات طلاب فعالیت کند.

 

حجت الاسلام یوسفی اظهار داشت: امام خمینی(ره) فرمودند طلاب انقلابی، جنگ رفته و کتک خورده را از خود بدانید و با آنها جلسه بگذارید و از طرح و نظرات آنها استفاده کنید و از آنها تقدیر و تشکر کنید.

 

نماینده طلاب و فضلای استان لرستان اظهار داشت: در واقع فرمایشی که رهبر معظم انقلاب داشتند که حوزه باید انقلابی بماند چکیده ای از منشور امام خمینی(ره) است.

 

وی با بیان اینکه طلابی که در قم حضور دارند کمتر از آمار لیست طلاب مقیم قم هستند، گفت: خیلی از طلاب اسما طلبه مقیم قم هستند و در شهرستان ها مشغول فعالیت های تبلیغی، اجرایی، پژوهشی  و مشغول کار می باشند.

 

حجت الاسلام یوسفی در رابطه با انتخابات نمایندگان مجمع در اسفند 96 گفت: بهتر است برای انتخابات نمایندگان طلاب در همه مدارس حوزوی صندوق برده شود تا شاهد مشارکت بیشتری از طلاب در این انتخابات باشیم.