امروز چهارشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۷

جلسه طلاب و فضلای سمیرم و دهاقان در قم برگزار شد پنجشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۱۷:۱۷


جلسه طلاب و فضلای سمیرم و دهاقان در قم برگزار شد تعداد بازدید: ۱۱

جلسه طلاب و فضلای سمیرم و دهاقان در دفتر تبلیغات با حضور حجت الاسلام و المسلمین صادق گلزاده، عضو مجمع نمایندگان طلاب برگزار شد.
 
 
 
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب، جلسه طلاب و فضلای سمیرم و دهاقان رو چهارشنبه 19 اردیبهشت 97 در دفتر تبلیغات با حضور حجت الاسلام و المسلمین صادق گلزاده، عضو مجمع نمایندگان طلاب برگزار شد.
 
 
در ابتدای جلسه حجت الاسلام و المسلمین رحمت الله نوری، نماینده طلاب و فضلای شهرضا ضمن خیر مقدم گویی اشاره به فضیلت های ماه رجب، شعبان و رمضان داشت و گفت: ماه رجب، ماه امت و ماه شعبان ماه پیامبر(ص) و ماه رمضان ماه خدا است.
 
 
 وی ادامه داد: بهترین برنامه ای که ما در این سه ماه می توانیم انجام دهیم تبلیغ است، سعی کنیم در این 3ماه از همه فرصت ها استفاده کنیم و ساعت ها و لحظه های که می گذرد را غنیمت بشماریم.
 
 
عضو مجمع نمایندگان طلاب با شاره به روایتی گفت:  شخصی نزد رسول اکرم(ص) آمدند و گفتند علم چیست آیشان فرمودند علم دارای 5 خصوصیت است، نخستین و یژگی و نشانه آن سکوت است یعنی انسان حرفی را نزند که او را از علم محروم می کند.
 
 
وی گوش دادن، حفظ یادگیری ها، عمل به علم و نشر آن را از دیگر خصوصیات علم در این روایت عنوان کرد و گفت: نشر علم بسیار مهم است بنابراین علمی را که دریافت کردیم را بایستی برای نشر و تبلیغ آن مجدانه وارد میدان شویم.
 
 
حجت الاسلام و المسلمین نوری با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب امسال را حمایت از کالای ایرانی نامگذاری کردند گفت: ما از خودمان باید شروع کنیم و عملا به مردم نشان بدهیم که از کالای ایرانی استفاده کنند.
 
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود به دیدار نمایندگان مجمع با رهبر معظم انقلاب اشاره ای کرد و اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب در این دیدار فرمودند حوزه بایستی انقلابی بماند و آن را حفظ کنیم و اگر خدای ناکرده انقلابی نماند به انحراف کشیده می شود.
 
 
عضو مجمع نمایندگان طلاب اظهار داشت: در جلساتی که در آینده تحت عنوان سلسله نشست های حوزه انقلابی از سوی مجمع برگزار می شود شرکت کنید و از آن استفاده کنید.
 
 
وی با اشاره به ضرورت اخلاص در تبلیغ گفت: اگر کسی در حرف و عمل خود اخلاص داشته باشد خداوند درهای رحمت خود را بر روی آن باز می کند بنابراین سعی کنیم اگر در ماه مبارک رمضان به تبلیغ رفتیم این مساله را مدنظر داشته باشیم و به آنچه که برای مردم می گوییم عمل کنیم تا تاثیر گذاری بیشتری داشته باشد.
 
 
شایان ذکر است در این جلسه حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی رهنمایی نماینده طلاب و فضلای شهرضا به خصوصیات مومن از نگاه ائمه اطهار اشاره کرد و گفت: امام جواد در حدیثی فرمودند: «المومن یحتاج الی ثلاث خصال توفیق من الله و واعظ من نفسه و قبول ممن ینحصه» مومن به سه خصلت احتیاج دارد: اول توفیق الهی؛ دوم واعظ درونی و سوم پذیرش نصیحت از دیگران.