امروز چهارشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۷

حوزه انقلابی و ولایی در لرستان ایجاد می شود پنجشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۱۷:۴۷


حوزه انقلابی و ولایی در لرستان ایجاد می شود تعداد بازدید: ۱۲

حجت الاسلام والمسلمین میناپور، ایجاد حوزه انقلابی و ولایی در حوزه های لرستان را از مهمترین برنامه های خود دانست و تصریح کرد: برخی در صدد بودند تا طلاب را منحرف کنند ولی خوشبختانه شناسایی شدند و با آنها برخورد شد.
 
 
 
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب، حجت الاسلام والمسلمین علی میناپور، مدیر حوزه علمیه استان لرستان، در جلسه طلاب و فضلای بروجرد گفت: اراده الهی براین است که دشمنان اسلام همیشه رسوا شوند و روز به روز حب و مهر رهبر معظم انقلاب در دل مردم بیشتر شود.
 
 
مدیر حوزه علمیه لرستان با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب گفت: ایشان در دیداری که با نمایندگان مجمع داشتند، فرمودند حوزه بایستی انقلابی بماند و فرمودند حوزه های علمیه باید خود را سربازان نظام بدانند و برای نظام کار کنند.
 
 
وی در ادامه گزارشی از ظرفیت ها و عملکردهای حوزه های علمیه لرستان داد و ابراز کرد: در لرستان 13 مدرسه وجود دارد که بیش از 1300 طلبه از پایه اول تا پایه 10 مشغول تحصیل می باشند.
 
 
حجت الاسلام والمسلمین میناپور با بیان اینکه در پی تشکیل درس خارج با مجوز رسمی در استان هستند گفت: از علمایی که مجوز درس خارج دارند و می توانند به استان هجرت کنند، خواهش می کنیم برای برگزاری درس خارج با ما همکاری کنند.
 
 
مدیر حوزه علمیه لرستان در ادامه به برخی فعالیت ها در زمینه آموزشی و پژوهشی در استان اشاره کرد و اظهار داشت: در امر پژوهش استان لرستان در رتبه 31 بود که بعد از گذشت دوسال به رتبه 7 تغییر کرد.
 
 
وی با اشاره به اهمیت رعایت نظم از سوی طلاب گفت: رعایت نظم برای طلاب بسیار ضروری است و تجربه نشان داده است طلابی که با نظم  بودند همیشه به جایی رسیدند بنابراین در حوزه های استان سعی کردیم که نظم را برقرار کنیم.
 
 
حجت الاسلام والمسلمین میناپور در بخش دیگری از سخان خود، ایجاد حوزه انقلابی و ولایی در حوزه های لرستان را از مهمترین برنامه های خود دانست و تصریح کرد: برخی در صدد بودند تا طلاب را منحرف کنند ولی خوشبختانه شناسایی شدند و با آنها برخورد شد.
 
 
وی ایجاد روحیه انقلابی در بین مردم لرستان را از دیگر برنامه های خود دانست و اظهار داشت: به دنبال این هستیم که بروجرد به جایگاه اصلی خود برگردد.
 
 
حجت الاسلام والمسلمین میناپور خاطرنشان کرد: طلابی که در مدارس استان می خواهند به عنوان کادر فعالیت کنند بایستی حکم تدریس داشته باشند.
 
 
شایان ذکر است؛ مدیر حوزه های علمیه لرستان از نمایندگان مجمع درخواست کرد که این جلسات حداقل به صورت فصلی یکبار با حضور مسئولان عالی رتبه برگزار شود، همچنین در پایان این جلسه حجت الاسلام والمسلمین میناپور به برخی از سوالات طلاب پاسخ داد.