امروز چهارشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۷

مشکلات نباید مانع تبلیغ روحانیان شود یکشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۲۶:۵۸


مشکلات نباید مانع تبلیغ روحانیان شود تعداد بازدید: ۱۹

رییس اداره تبلیغات شهرستان کوهدشت گفت: از انتقادهای سازنده شما استقبال می کنیم و خودمان را موظف می دانیم که به این انتقادها گوش فرا بدهیم و در صدد رفع آن باشیم، البته باید دانست که مشکلات تبلیغی همیشه وجود داشته و خواهد داشت؛ اما باید در صدد رفع آن بود.
 
 
 

 

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع، حجت الاسلام و المسلمین گرماوند، رییس اداره تبلیغات شهرستان کوهدشت درگردهمایی مبلغان کوهدشت که در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) شهر مقدس قم برگزار شد، گفت: تبلیغ از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، کسانی که در این امر فعالیت می کنند رسال الهی را برعهده دارند و وظیفه سنگینی بردوش دارند.

وی اظهار داشت: از انتقادهای سازنده شما استقبال می کنیم و خودمان را موظف می دانیم که به این انتقادها گوش فرا بدهیم و در صدد رفع آن باشیم، البته باید دانست که مشکلات تبلیغی همیشه وجود داشته و خواهد داشت؛ اما باید در صدد رفع آن بود.

حجت الاسلام و المسلمین گرماوند خاطر نشان کرد: امروز نباید برخی مشکلات سبب شود تا مبلغان در عرصه تبلیغی حضوری کم داشته باشند، این رسالتی است که بر عهده حوزویان نهاده شده و موظفیم که در این امر به خوبی فعالیت کنیم.

وی به شرح وظایف فعالیت های سازمان تبلیغات اسلامی و ادارات تابع آن پرداخت و گفت:   سياستگذاري، برنامه‌ريزي، هدايت، سازماندهي، پشتيباني و نظارت بر تبليغات ديني- مردمي و  زمينه‌سازي براي يافتن نيروهاي مومن و پيدايش تشكل‌هاي انجمن‌هاي اسلامي و جمعيت‌هاي مشابه و نظارت بر فعاليت آنها از جمله این فعالیت هاست.

  این مقام مسئول، تلاش در جهت احيا و اشاعه معارف، فرهنگ و تاريخ تشيع از همه راههاي ممكن، با تاكيد بر وحدت تمام مذاهب اسلامي و حراست از آن، با همكاري مراجع و نهادهاي ذيربط،  تحقيق و بررسي در خصوص تبليغات سو و تهاجم فرهنگي دشمنان و شناسائي و تحليل ترفندهاي تبليغي عليه انقلاب اسلامي با هماهنگي ساير دستگاه‌هاي ذيربط و ارائه سياست‌هاي لازم در جهت خنثي‌سازي آنها و تنوير افكار عمومي و   انجام مطالعات راهبردي و بررسي‌هاي كاربردي در زمينه نيازهاي فرهنگي اقشار مختلف جامعه بويژه جوانان و طراحي برنامه‌ها و شيوه‌هاي تبليغي نوين و اصلاح و احياي روش‌هاي سنتي در تبليغات اسلامي را از دیگر وظایف این سازمان برشمرد.

 

 وی همچنین  تلاش جهت هدايت افكار عمومي با استفاده از رسانه‌‌هاي همگاني و فعاليت مستقيم رسانه اي در صورت لزوم،   شناسايي و معرفی آثار نمونه فرهنگی و هنری، افراد و شبكه‌هاي تبليغي- مردمي جامعه اسلامي و تهيه و عرضه فرآورده‌ها و آثار نمونه فرهنگی- هنری، در جهت ارائه الگوهاي مناسب هنرمندان متعهد و انقلابي و حمايت از آنان،   برنامه‌ريزي، زمينه‌سازي و انجام اقدامات لازم براي هرچه فعال‌تر شدن افراد تاثيرگذار مانند: روحانيون، دانشگاهيان، معلمان و هنرمندان در جهت رشد فرهنگ اسلامي و مقابله با آثار نامطلوب فرهنگ‌هاي بيگانه و  برنامه ريزي، نظارت و هماهنگي در برگزاري هرچه بهتر مراسم و شعائر انقلابي و ديني در كشور با مشاركت تمامی نهادهاي مردمي و دولتي را از دیگر وظایف این نهاد عنوان کرد.

حجت الاسلام و المسلمین گرماوند به ارائه گزارشی از فعالیت های خود اشاره کرد و گفت: هم اینک 105 هیئت مذهبی، 150 مداح و 40 نفر از روحانیان در شبکه تبلیغ کوهدشت فعال هستند.