امروز چهارشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۷

روحیه انقلابی و جهادی را در میان جوانان افزایش دهیم شنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۲۷:۲۸


روحیه انقلابی و جهادی را در میان جوانان افزایش دهیم تعداد بازدید: ۱۱

نماینده طلاب کوهدشت به برخی معضلات مردمی اشاره و از وضعیت اقتصادی مردم انتقاد کرد و خواستار اقدامات شایانی در این زمینه شد. البته باید روحیه کار و تلاش را درمیان جوانان ایجاد کنیم، جوان امروز نباید کار را پشت میز نشینی ببیند، الان به روحیه جهادی و عملیاتی نیاز داریم و این روحیه انقلابی است که می تواند جامعه را پویا نشان دهد.
 
 

 

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع، حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن فتحی، نماینده طلاب و فضلای استان لرستان درگردهمایی مبلغان کوهدشت که در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) شهر مقدس قم برگزار شد از تشکیل کمیسون ها و تشکل های تخصصی در آینده نزدیک برای طلاب این منطقه خبر داد.

 

وی افزود: در نظر داریم در هشتمین دوره مجمع نمایندگان طلاب و فضلای استان لرستان، در بخش های و موضوعات مختلف تشکل ها و کمیسون های مختلف را جهت فعال شدن طلاب و فضلای این منطقه تشکیل دهیم.

 

حجت الاسلام و المسلمین فتحی خاطر نشان کرد: همچنین شورای همفکری و اندیشه ورزی را برای طلاب این منطقه فعال خواهیم کرد تا موضوعات مختلف علمی، آموزشی و پژوهشی مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

 

وی ادامه داد: در کمیسون ها و تشکل های تخصصی از استادان و طلابی که در رشته های تخصصی فعالیت دارند به عنوان سرگروه استفاده خواهیم کرد تا مباحث به صورت دقیق و علمی پیش برود.

 

این نماینده طلاب به برخی از مشکلات منطقه کوهدشت اشاره کرد و از کم کاری و فعالیت کم برخی مساجد انتقاد کرد و از مسؤولان تبلیغی شهر خواست که در این زمینه چاره اندیشی کنند.

 

وی افزود: متاسفانه گاهی شاهد این هستیم که برخی از مساجد مرکزی، امام جماعت ارتباط خوبی با جوانان ندارند، این در حالی است که امام جماعت محور کارهای فرهنگی مسجد است و نباید سبب فراری شدند جوانان از مسجد شود.

 

حجت الاسلام و المسلمین فتحی خاطر نشان کرد: مساجد باید پویا و مرکز فعالیت های فرهنگی شهر باشند، امروز مدیران فرهنگی شهر باید زمینه را برای حضور طلاب و فضلای منطقه در شهر کوهدشت فراهم کنند، خوشبختانه ظرفیت بسیار خوبی در این زمینه وجود دارد که با برنامه ریزی دقیق می توان در این بخش گام های خوبی را برداشت.

 

وی افزود: امروز باید بسترهای فرهنگی و تبلیغی را در شهر برای مبلغان فراهم کرد، زیرا رفت و آمد فضلای حوزه علمیه به شهر خود بهترین فرصت برای امر تبلیغ و کارهای فرهنگی است که این امر با برنامه ریزی به نتیجه می رسد.

 

نماینده طلاب کوهدشت در بخش دیگری از سخنان خود به برخی معضلات مردمی اشاره و از وضعیت اقتصادی مردم انتقاد کرد و خواستار اقدامات شایانی در این زمینه شد.

 

وی ادامه داد: البته باید روحیه کار و تلاش را درمیان جوانان ایجاد کنیم، جوان امروز نباید کار را پشت میز نشینی ببیند، الان به روحیه جهادی و عملیاتی نیاز داریم و این روحیه انقلابی است که می تواند جامعه را پویا نشان دهد.