امروز چهارشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۷

جلسه طلاب و فضلای شهرستان کوهدشت در قم برگزار شد شنبه ۶ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۳:۴۲


جلسه طلاب و فضلای شهرستان کوهدشت در قم برگزار شد تعداد بازدید: ۳۱۶

جلسه طلاب و فضلای شهرستان کوهدشت با حضور حجت‌الاسلام و‌المسلمین قبادی شاهرودی در قم برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب، حجت‌الاسلام و‌المسلمین قبادی شاهرودی در جلسه طلاب و فضلای شهرستان کوهدشت ابراز کرد: ما دورانی را سپردی کردیم که در آن زمان هیچ طلبه ای نداشتیم و در واقع آن دوران غربت اسلام بود.

 

وی عنوان کرد:  نخستین کسی که از شهرستان به حوزه آمد، مرحوم ‌آیت‌الله هادی نورد بود و بعد از آن  مرحوم حاج آقای فرج الله غرضی بود، که بعد به توصیه‌ همین عزیزان مخصوصا مرحوم آشیخ فرج الله عباسی که او ‌ برای جذب برنامه‌ داشت و بنده‌ هم یکی از آن افراد برای جذب بودم، با صحبت کردن با پدرانمان آن را راضی کردند که بنده به حوزه بیاییم و درس بخوانیم.

 

حجت‌الاسلام و‌المسلمین قبادی شاهرودی افزود: چند نفر دیگر را خودشان شخصا آوردند و حتی متقبل هزینه‌ آنها تا حدی می‌شدند، در واقع آن دوران، دوران غربت اسلام بود؛ ‌یعنی مردم دسترسی برای آشنایی با احکام نداشتند.

 

وی با بیان اینکه امروز در کوهدشت، توسعه و پیشترفتی در زمینه‌ی فرهنگی و علمی حاصل شده است، اظهار داشت: امروز حدود 500 طلبه و روحانی داریم، بنابراین نباید اجازه داد‌ یک عده‌ای با آبروی‌ مردم این شهرستان، شهید‌پرور بازی نکنند.

 

حجت‌الاسلام و‌المسلمین قبادی شاهرودی یکی از مسائل فرهنگی مذهبی امروز را مساله وقف دانست و ابراز کرد: ‌این کار بزرگی است ‌یکی از چیزهایی که در حکم وقف است، وصیت نسبت به ثلث ملک در امور خیریه است مثلا ‌کسی وصیت کند که درآمد ثلث املاک خودش را بعد از فوتش، صرف مثلا مسجد یا عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) کند، تقریبا از نظر شرعی و حتی قانونی در حکم وقف است.‌