امروز چهارشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۷

جلسه هم‌اندیشی طلاب لرستان در قم برگزار شد دوشنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۰:۳۱


جلسه هم‌اندیشی طلاب لرستان در قم برگزار شد تعداد بازدید: ۳۳۴

جلسه هم‌اندیشی طلاب لرستان با حضور حجت‌الاسلام لونی الیگودرزی استاد حوزه علمیه قم در شبستان دارلتلاوة مسجد اعظم برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب، جلسه هم‌اندیشی طلاب لرستان با حضور حجت‌الاسلام لونی الیگودرزی و همچنین اساتید، طلاب و فضلای این شهرستان  عصر امروز در شبستان دارلتلاوة مسجد اعظم برگزار شد.

بر اساس این گزارش، حجت‌الاسلام حسینی در این جلسه با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران بی شک مورد تأیید امام زمان(عج) است، گفت: امام راحل به همگان اثبات کردند که اگر خداوند با یک حزب همراه باشد، حتی اگر تمام دنیا هم بر علیه آنها فعالیت کنند، باز هم نخواهند توانست بر آن حزب مورد عنایت خداوند پیروز شوند.

عضو مجمع نمایندگان با بیان اینکه یکی از عوامل محدثه در ایجاد انقلاب اسلامی «حضور آگاهانه مردم در صحنه انقلاب» بود، اظهار داشت: در منابع اصیل تاریخی مشاهده می‌کنیم که هر کجا مردم حضور نداشتند یا داشتند، اما از روی بصیرت نبود، فاجعه به بار آمده است، همانند واقعه کربلا که حضور بدون بصیرت مردم سبب شد تا امام حسین(ع) شهید شود و اهل بیت(ع) ایشان را به اسارت ببرند.

وی با تأکید بر اینکه تبیین مواضع انقلابی برای مردم، وظیفه طلاب است، عنوان کرد: متأسفانه امروزه کسانی برخی منصب‌ها را گرفته‌اند که هیچگونه اعتقادی به دین نداشته و دغدغه‌ای به جز مسائل مادی ندارند؛ بنابراین طلاب باید مردم را با ارزش ها و اهداف عالیه انقلاب آشنا سازند.

گفتنی است، در این جلسه سخنان رهبر معظم انقلاب مبنی بر انقلابی ماندن حوزه نیز قرائت شد که در زیر تقدیم خوانندگان می‌شود:

«حوزه‌ی قم را بخواهند از انقلاب تهی کنند، [این] چیز کوچکی است؟ انگیزه‌هایی وجود دارد برای این کار، حرف من این است. بنده عرض میکنم اگر بخواهیم نظام اسلامی -همین نظامی که الان تشکیلاتی دارد، قوای سه‌گانه‌ای دارد، نیروهای مسلّحی دارد، دستگاه‌ها و سازمانهای گوناگونی دارد- انقلابی بماند، اسلامی بماند، حوزه‌ی قم باید انقلابی بماند؛ اگر حوزه‌ی قم انقلابی نمانَد، حوزه‌های علمیّه اگر انقلابی نماندند، نظام در خطر انحراف از انقلاب قرار خواهد گرفت».